Poplar Tunes


Go to content

Rip It Up

GECOVERD DOOR ELVIS

rip it up
ready teddy


recording date elvis: Monday 3 september 1956
first release: on audio album elvis ( october 1956 )
label: rca victor
catalog number: lpm 1382





originally by: Little Richard and His Band

year: june 1956
originally written by: Robert Blackwell,John Marascalco
catalognumber: xsp 579 45
label: specialty

Real name:
Richard Wayne Penniman
Born: December 5, 1932
Country: United States




Little Richard werd geboren als Richard Penniman op 5 december 1932 in Macon, Georgia. in 1947 werd hij gespot door zuster Rosetta Tharpe toen hij zong als opwarmer voorafgaand aan haar concert in het Macon City Auditorium. Ze nodigde hem uit om te zingen tijdens het concert. Eind 1951 en begin 1952 nam hij acht nummers op voor RCA Victor, maar deze genoten weinig succes en hij verhuisde naar Peacock Records en nam nog eens acht nummers op met een groep die hij The Tempo Toppers noemde. Nogmaals, succes ontglipte hem, dus in 1955 stuurde hij enkele demo-opnames naar Specialty Records. Op 14 september 1955 nam Little Richard zijn originele versie van "Tutti Frutti" op voor Specialty, die in november 1955 als single werd uitgebracht en meteen een hit werd. Hit na hit volgde aan beide kanten van de Atlantische Oceaan, waaronder "Rip It Up", dat werd opgenomen door Little Richard op 9 mei 1956 en werd uitgebracht als een kant van zijn Specialty SP-579 single, de andere kant was "Ready Teddy." Wat een combinatie! Zijn succes in de hitlijsten vervaagde in de vroege jaren 1960, maar Little Richard's hectische, ruige stijl wordt nog steeds herinnerd en hij blijft een van rock'n'roll's echte originelen.
Elvis coverde maar liefst vier Little Richard originals in 1956. Naast 'Rip It Up', zie ook 'Long Tall Sally', 'Ready Teddy' en 'Tutti Frutti'.
De Originals-auteur Arnold Rypens beweert dat Elvis dit nummer voor Little Richard kreeg aangeboden, maar weigerde het!
Little Richard overleed op 9 mei 2020.


betaald

$ 25,99

18,02



Back to content | Back to main menu