Poplar Tunes


Go to content

I don't care if the sun don't shine

GECOVERD DOOR ELVIS

I Don't Care If The Sun Don't Shine


recording date elvis: Friday 10 september ( 1954 ) ; studio
first release: on audio single good rockin' tonight ( september 1954 )
label: sun
catalog number: 210





originally by: Tony Martin

recording date: 2 december 1949
originally written by: mack david
catalognumber: 47 3755
label: rca victor

Real name: Alvin Morris
Born: December 25, 1912
Country: United States



Dit nummer werd oorspronkelijk ingediend voor de partituur van de Disney-tekenfilm "Cinderella", maar werd niet gebruikt in de film. Elvis was niet echt een rocker in hart en nieren (hoewel hij misschien wel een rocker in zijn ziel was...). Zijn muzikale smaak was talrijk en gevarieerd, maar hij leek een voorliefde te hebben voor schijnbare tegenpolen: Blueszangers en Crooners! Zijn eigen versie van "I Don't Care..." lijkt gebaseerd te zijn op die van zijn favoriete crooner, Dean Martin! Het verhaal gaat dat toen Elvis besloot om het op te nemen voor Sun, hij zich niet het hele nummer kon herinneren, dus Marion Keisker, assistent van Sun-producer Sam Phillips, schreef extra teksten. De uitgever van het nummer stond erop dat Marion een disclaimer tekende dat haar naam niet op het label zou staan en dat ze ook geen royalty's zou ontvangen. Marion ging akkoord. Het werd uitgebracht als de B-kant de "Good Rockin' Tonight" single. De meeste bronnen geven Patti Page of Dean Martin als de originele opnamekunstenaars voor dit nummer. Martins opname werd echter gemaakt op 28 maart 1950 en Page's op 3 maart 1950 (sommige bronnen geven 3 februari). Beide werden voorafgegaan door De versie van Tony Martin, gemaakt op 2 December 1949, met Henri Rene en Zijn Orkest, voor RCA Victor.

betaald

$ 6,62

4,71


Back to content | Back to main menu